Volejbalistky vzorně reprezentovaly město

25.4.2024
Ústecké juniorské volejbalistky se staly nejlepším týmem v rámci Českého poháru sezóny 2023-2024, další skupinu úspěšných sportovců přivítal na magistrátu radní pro sport Jiří Horák.

Mladé volejbalistky rozehrály kvalifikační skupinu Českého poháru v říjnu. V Hradci Králové neztratily ani set, a tak postoupily do první výkonnostní skupiny. Následovaly turnaje v Ústí nad Labem, Praze a Hradci Králové.

Do finálového kola, které hostil v dubnu Jirkov, vstupovaly ústecké hráčky na prvním místě. Toto umístění dokázaly volejbalistky udržet i po tomto kole, o dva body porazily Prostějov. Kromě zlatých medailí za triumf v Českém poháru získaly dvě hráčky individuální ocenění. Adéla Titzeová byla vyhlášena nejlepší blokařkou turnaje a nejlepší podávající hráčkou se stala Nikola Pyšná.

„Gratuluji Vám k velmi dobrému sportovnímu úspěchu. Zároveň také děkuji za vzornou reprezentaci města Ústí nad Labem v rámci celorepublikové soutěže,“ sdělil Jiří Horák. Radní pro sport rovněž ocenil způsob, kterým volejbalový klub propaguje v rámci svých zápasů město.